logo

panevezio muzikinis teatras fasadas

Franz_Lehar_LINKSMOJI_NASLE balius_savanoje svajoniu_sala zuzana mano_puikioji_ledi

Franz Lehár LINKSMOJI NAŠLĖ

Paul Abraham 2-jų veiksmų operetė "Balius Savojoje"

Robert Stolz 2-jų veiksmų operetė "Svajonių sala"

Jean Gilbert 2-jų veiksmų operetė "Dorovingoji Zuzana"

Frederick Loewe  miuziklas "Mano puikioji ledi"

Panevėžio styginių kvarteto koncertas DIEVIŠKASIS MOCARTAS 

  • APRAŠYMAS
  • NUOTRAUKOS

Atlikėjai:

Panevėžio styginių kvartetas

Girdutis Jakaitis (I smuikas)
Diana Labudienė (II smuikas)
Lina Sutkienė (altas)
Rokas Vizbaras (violončelė)

 

Solistai: Marija Mirovska (fortepijonas), Renatas Bedalis (klarnetas)

 

Panevėžio styginių kvartetas - profesionalus ir daug koncertuojantis mūsų miesto kolektyvas. Šiemet švęs 20-ties metų savo veiklos jubiliejų. Panevėžio styginių kvartetas aktyviai dalyvauja Lietuvos, Panevėžio miesto bei Aukštaitijos regiono kultūriniame gyvenime. Kasmet organizuoja sakralinės muzikos koncertų ciklą, koncertuodami įvairiose Lietuvos bažnyčiose. Griežia įvairiuose oficialiuose pristatymuose, parodose, miestų gimtadieniuose, respublikinėse ir tarptautinėse šventėse, festivaliuose ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje. Kvarteto repertuare - įvairių epochų, žanrų ir stilių muzika. Kolektyvas dažnai mėgsta iššūkius ir savo programą pagyvina pasikviesdami kitus kolektyvus, solistus, aktorius: keletas projektų paruošta su chorais: Panevėžio ir Kėdainių mišriu choru (vad.Algirdas Viesulas), vaikų choru (vad. Vaida Nevulienė) ir Josvainių moterų ansambliu „Sonata" (vad. V.Greičius), Miežiškių mišriu ansambliu „Alkupis"(vad.Lina Kairytė). Nemažą pasisekimą turėjo pramoginės muzikos projektas „Skamba Tango". Įgyvendintas įdomus projektas "Lietuvos legendos", kuriame kvartetas buvo pakviestas dalyvauti kartu su Lietuvos aktoriais Vaiva Mainelyte, Algimantu Adomaičiu, Vytautu Tomkumi ir Gražina Balandyte. Kolektyvas dažnai rengia teminius vakarus, iš kurių įsimintiniausi- su pianiste Šviese Čepliauskaite „Valanda su Šopenu" ir prancūzų kompozitorių kūrybos vakaras su vokaliste Birute Lioryte-Gambus (Paryžius). 2000 m. Panevėžio styginių kvartetas įrašė muziką J.Miltinio teatro spektakliui O.Cagarelio „Chanuma" (rež. R.Teresas), o 2009 m. kino filmui „Hot Dog" (rež. Allan van OT Andesen, komp. Titas Petrikis). Šio filmo muzika buvo nominuota "Sidabrinės gervės" apdovanojimui. Buvo surengti soliniai koncertai Latvijoje, Lenkijoje. 2005 metais kvartetas išleido savo solinę plokštelę.

 

Marija Mirovskaja gimė Charkove (Ukraina). Vienuolikos metų pirmąjį kartą grojo su simfoniniu orkestru. 2000 m. Maskvoje su pagyrimu baigė Rusijos Gnesinų muzikos akademiją, 2002 m. šios Akademijos aspirantūrą baigė kaip koncertuojanti pianistė. Pirmą solinį koncertą grojo būdama 14 metų. Nuo 1998 metų bendradarbiavo su Maskvos Valstybine Akademine Filharmonija, grojo kaip soliste ir ansamblio dalyve Maskvos „Klassik -ansamblyje" (pučiamųjų instrumentų kvintetas su fortepijonu) ir kameriniame orkestre „Ekselente" (vadovas – Rusijos liaudies artistas J. Nepalo). Reguliariai rengia solinius koncertus Rusijos, Ukrainos, Vokietijos, Šveicarijos, Ispanijos miestuose.

1998 metais jos atliekami Mocarto ir Šopeno kūriniai įrašyti Berno radijuje (Šveicarija). Nuolat koncertuoja kaip solistė su įvairiais orkestrais. Bendradarbiavo su dirigentais V. Kucenko, D. Orlovu, Ukrainos liaudies artistu A. Gulianickiu, P. Baginskiu, J. Janko, A. Hurginu ir kitais. Ukrainos ir Šveicarijos radijo ir televizijos kanalai apie pianistę yra sukūrę laidų. Marija Mirovskaja nuolat dalyvauja daugelyje tarptautinių muzikinių festivalių. Pianistė bendradarbiauja su šiuolaikiniais kompozitoriais iš Rusijos ir Ukrainos - atlieka jų naujus kūrinius. Nuo 2011 m.rugsėjo men. pianistė gyvena Vilniuje, nuo 2012 dirba Lietuvos Muzikos ir Teatro Akademijoje, ne kartą sėkmingai pasirodė įvairiose scenose kartu su Akademijos studentais. Nuo 2011 metų grojant įvairiuose koncertuose užsėnyje, Marija atstovauja Lietuvą.

 

 Renatas Bedalis baigė Lietuvos muzikos akademijoje klarneto specialybę, prof. Algirdo Budrio klasėje, 2004 m. įgijo magistro laipsnį. Šiuo metu groja Panevėžio Muzikinio teatro simfoniniame orkestre ir pučiamųjų instrumentų orkestre „Panevėžio Garsas". Koncertuodamas su įvairiais kolektyvais, dažnai pasirodo ir kaip solistas.

 

 

Bilieto kaina 3 Eur.

 

Renginių kalendorius

kasa

Teatro rėmėjas

sdg logoLogo-Facebook2 procentai parama